MUDr. Róbert Rapčan na anatomickom workshope v Essene

571 | 2 min

Medzinárodný anatomický workshop organizovaný spoločnosťou MaxmoreSpine dňa 11. septembra v nemeckom Essene prebehne pod vedením MUDr. Róberta Rapčana, PhD., MBA, FIPP, medicínskeho riaditeľa EuroPainClinics a hlavného európskeho školiteľa MaxMore Spine System, a prof. Dr. Karlo Houra, európskeho spinálneho neurochirurga.

Témou workshopu je globálny rozvoj v transforaminálnych endoskopických technikách. Program zahŕňa sériu prednášok a praktický výcvik na kadáverových modeloch. MUDr. Rapčan sa vo svojej časti bude venovať oblasti indikovania a technickým aspektom transforaminálnej endoskopickej diskektómie a endoskopickej denervácie fazetových kĺbov za použitia inštrumentária MaxMore Spine J@blation System.

Prof. Dr. Houra sa ako renomovaný neurochirurg so špecializáciou na lumbálnu a cervikálnu chrbticu bude zaoberať porovnaním interlaminárneho a transforaminálneho prístupu pri endoskopických výkonoch u herniácií bedrových diskov.

Anatomický workshop organizuje MaxMoreSpine System by Hoogland Spien Products, svetový výrobca a dodávateľ technológií a inštrumentária s viac ako 35-ročnou tradíciou a skúsenosťou v oblasti endoskopie, artroskopie, spinálnej chirurgie a priemyselného inžinierstva.