Poznávate niektoré z týchto ťažkostí?

V EuroPainClinics vám môžeme pomôcť!

  • Poskytujeme miniinvazívne a endoskopické výkony – najpokročilejšie metódy odboru intervenčná liečba bolesti
  • Výkony sú maximálne šetrné
  • Liečia Vás skúsení špecialisti s medzinárodnou lekárskou certifikáciou
  • Zdravotná starostlivosť je hradená poistením
  • Liečba prebieha ambulantne
  • Bez hospitalizácie: po endoskopickom výkone sa vraciate domov do 2 hodín po výkone
  • Rýchle termíny objednania aj čakacej doby na výkon

Objednajte sa teraz

Vaše najčastejšie otázky

Kde sú vaše kliniky?

V súčasnosti môžu pacienti s bolesťou chrbta využiť 3 pracoviská EuroPainClinics – Bratislava, Košice a Bardejov. Viac o pracoviskách nájdete v kontaktoch.

Akú liečbu u vás poskytujete?

Na pracoviskách EuroPainClinics poskytujeme zdravotnú starostlivosť v rámci medicínskej špecializácie intervenčnej algeziológie alebo intervenčnej liečby bolesti. Táto špecializácia sa venuje diagnostike a liečbe bolestivých stavov, najmä pri chronickej (dlhšie ako 3 mesiace) pretrvávajúcej bolesti. Využíva špeciálne, tzv. intervenčné techniky, ktoré zahŕňajú širokú škálu minimálne invazívnych postupov. O tom, ako vás liečime, ako prebieha intervenčná diagnostika a liečba bolesti, aké typy výkonov zahŕňa a čo je cieľom liečby, si môžete podrobne prečítať v našom článku intervenčná liečba bolesti v EuroPainClinics.

V EuroPainClinics je našou hlavnou oblasťou činnosti liečba bolesti dolného chrbta a dolných končatín napríklad v súvislosti s tzv. koreňovým syndrómom pri vysunutí platničky, pomoc a liečebné riešenie však poskytujeme aj v mnohých ďalších oblastiach.

Za ako dlho ma objednáte?

Čakacie doby na vstupné vyšetrenie sa pohybujú (podľa vyťaženosti kliník) obvykle do 3-4 týždňov.

Koľko u vás liečba stojí?

Zdravotná starostlivosť na všetkých našich pracoviskách je hradená poistením. Prehľad poisťovní, ktoré platia pre jednotlivé pracoviská, nájdete v sekcii Informácie o zdravotných poisťovniach. V súčasnosti je jedinou výnimkou regeneratívna liečba autológnou plazmou (krvná plazma obohatená o krvné doštičky), ktorú ako nadštandardnú terapiu nehradí žiadna poisťovňa. Cenu za aplikáciu vám oznámi na príslušnom pracovisku. Ak je tento typ liečby lekárom odporúčaný, jej aplikácia je zahájená výhradne so súhlasom pacienta.

Za ako dlho sa vrátim po endoskopickom výkone do práce?

Niektoré výkony nevyžadujú žiadnu pracovnú neschopnosť, pri niektorých miniinvazívnych výkonoch sa jedná o dobu 1 týždňa. Priebeh rekonvalescencie po endoskopickom výkone, ktorý je pokročilejším lekárskym zásahom, je u každého pacienta úplne individuálny a závisí od mnohých faktorov – procesu hojenia mäkkých tkanív, fyzickej i psychickej kondícii pacienta. Obvykle však ide o dobu do 6 týždňov.

Chcete vedieť viac o liečbe bolesti chrbta po operácii?