Blokáda sakroiliakálneho (SI) kĺbu

Diagnostický výkon vykonávame na zistenie, či SI kĺb je príčinou vašej bolesti dolnej chrbtice, prípadne dolných končatín. Bolesť sa prejavuje v spodných bedrách a sedaciom svale, je popisovaná ako tupá, úporná, môže sa šíriť do bokov, na bočné stehno a do triesel. Typická je stuhnutosť a zníženie pohybu v dolnej časti chrbta, panvici, bokoch, ťažkosti s chôdzou.

Ako výkon prebieha?

Pod presnou RTG navigáciou zavádzame k nervom, ktoré inervujú (vyživujú) SI skĺbenie ihlu, a aplikujeme malú dávku lokálneho anestetika (znecitlivujúca látka), prípadne protizápalový liek (kortikosteroid).

Presné zistenie zdroja bolesti je dôležité pre ďalšiu liečbu, ktorá bude prípadne nasledovať. Aplikácia kortikosteroidu do SI kĺbu môže viesť sama o sebe k dlhšie trvajúcemu liečebnému efektu. Na základe posúdenia efektu intervenčného výkonu následne lekár navrhuje ďalší liečebný postup.

  • Ambulantný výkon v lokálnej anestézii
  • Aplikácia liečivá pod presnou a bezpečnou RTG navigáciou
  • Dĺžka trvania výkonu do 20 minút
  • Podľa potreby možnosť ďalších terapeutických výkonov

Všeobecné praktické informácie k diagnostickému výkonu

V prípade potreby následnej terapie pristupujeme k ďalším terapeutickým výkonom:

Máte záujem o vstupné vyšetrenie na našich pracoviskách? Využite pohodlný systém online E-konzultácie!

Bolesť chrbta zasahuje do všetkých stránok života - s návštevou odborníka je preto dobré neváhať! Ak je príčina bolesti dostatočne skoro a správne diagnostikovaná, včasné zahájenie liečby znamená jednoznačne efektívnejšie a trvalejšie výsledok. Umožňuje rýchlejšie zotavenie pri prvých vážnejších prejavoch a môže viesť k oddialeniu prípadného návratu ťažkostí v neskoršom období. Odošlite vyplnený formulár online E-konzultácie a my Vás budeme v čo najkratšom čase telefonicky kontaktovať späť.

Bezplatná E-konzultácia