EuroPainClinics Sverige v novej prevádzke

371 | 4 min

Klinika liečby bolesti EuroPainClinics Sverige, ktorá patrí do siete klinických pracovísk intervenčnej liečby bolesti s využitím širokého spektra miniinvazívnych a endoskopických výkonov EuroPainClinics, začala od júna novú prevádzku v Umedalen v severošvédskom meste Umeå.


Mesto Umeå, v ktorom sídli klinika EuroPainClinics Sverige, je tiež najväčším mestom historickej oblasti Norrland

EuroPainClinics Sverige sa ako jedno z mála zdravotníckych zariadení vo Švédsku špecializuje na intervenčnú liečbu bolesti s využitím širokej škály miniinvazívnych a endoskopických výkonov. Švédskym pacientom tak umožňuje dostupnosť vysoko špecializovanej liečby reflektujúcej aktuálne svetové trendy intervenčnej medicíny a vychádzajúcej zo znalostnej platformy EuroPainClinics.

Sídlo kliniky EuroPainClinics Sverige sa nachádza v rezidenčnej štvrti Umedalen neďaleko centra univerzitného mesta Umeå, hlavného mesta regiónu Västerbotten v severnom Švédsku. Pacientom ponúka v krátkych čakacích lehotách komplexnú zdravotnú starostlivosť od ambulantného vyšetrenia až po pokročilé výkony. Poskytuje intervenčnú diagnostiku a liečbu bolesti chrbta, najčastejšie v dôsledku výhrezu medzistavcovej platničky, ischias, zápalu kĺbov, bolesti pretrvávajúce alebo novo vzniknuté po operácii chrbtice (FBSS syndróm) a mnohé ďalšie. V segmente veľkých kĺbov lieči dlhodobú bolesť kolenného a ramenného kĺbu s využitím miniinvazívnych denervačných výkonov a modernej regeneratívnej liečby. Zaoberá sa tiež vybranými indikáciami bolesti hlavy a tváre.

Vedúcim lekárom kliniky je Dr. Lars Walén, popredný špecialista liečby bolesti so zameraním na miniinvazívne a endoskopické výkony, držiteľ radu medzinárodných certifikátov vrátane magisterského titulu v ultrazvukom riadenej regionálnej anestézii a technikách tíšenia bolesti. Pôsobí zároveň aj ako medzinárodný konzultant pre multidisciplinárne lekárske tímy pri komplikovaných vertebrogénnych stavoch. Na klinike pôsobí MUDr. Róbert Rapčan, FIPP, MBA, PhD., medicínsky riaditeľ EuroPainClinics, medzinárodný špecialista na intervenčnú liečbu bolesti. MUDr. Rapčan je examinátorom medzinárodných skúšok FIPP (Fellow of Interventional Pain Practice), pôsobí ako medzinárodný školiteľ endoskopických systémov MaxMoreSpine Systems a venuje sa aktívnej pedagogickej činnosti (Gulf Pain School Univerzity, Dubaj). Jeho profesijná dráha zahŕňa viac ako 20-ročnú pôsobnosť vo Švédsku, najmä v Norrlands University Hospital v Umeå a General Hospital Hudiksvall. Členom lekárskeho tímu je ďalej Dr. Jaroslav Hudák, certifikovaný špecialista na anestéziu a intenzívnu starostlivosť s medzinárodnými skúsenosťami, ktorý počas svojej kariéry pôsobil v rade nemocničných zariadení v rôznych európskych krajinách, okrem iného aj v Norrland University Hospital (NUS) v Umeå. Súbežne s liečbou pacientov s akútnou bolesťou a komplexnými bolestivými syndrómami chrbta sa zameriava aj na liečbu bolesti u onkologických pacientov.

Špecializovanú rehabilitačnú liečbu zabezpečuje klinika v spolupráci s medzinárodným odborníkom na myoskeletálnu medicínu Björnom Aasom, MaSci., RPT, ktorý sa okrem klinickej praxe tiež dlhodobo venuje výskumu a výučbe manuálnej ortopedickej terapie a porúch pohybového aparátu.

Kolegom EuroPainClinics Sverige prajeme veľa úspechov v ich náročnej práci, mnoho spokojných pacientov a hladký chod novej kliniky.

Fotogaléria: EuroPainClinics Sverige, Umeå