Endoskopické ošetrenie platničiek: Ján Ďurovčík

Chronická bolesť chrbta sprevádzala Jána Ďurovčíka, renomovaného slovenských režiséra, choreografa a tanečníka, viac ako dvadsať rokov. Prvé bolesti sa objavili v čase, keď sa ako profesionálny tanečník začal venovať primárne choreografii, réžii a aktívny fyzický výkon ustúpil do pozadia. Kritická fáza nastala pri náročnom pracovnom čase príprav muzikálu Jesus Christ Superstar v roku 2015, kedy ho už bolesť doslova upútala na lôžko a kedy hľadal všetky dostupné riešenia pre jej odstránenie. Výkonom endoskopická diskektómia špecialisti EuroPainClinics úspešne ošetrili 18 mm herniu disku a rad úlomkov v okolí 4. a 5. stavca.

Režisér Ján Ďurovčík popisuje svoje pocity: „Druhý deň po operácii som absolvoval poradu so svojimi ľuďmi – v sede! Do mesiaca som hral futbal, čo všetci považovali za malý zázrak. Vďaka liečbe sa mi opäť vrátil cit do nohy. Ak sa ma niekto teraz spýta, ako sa mám, odpovedám, že úžasne. Človek si totiž na bolesť zvykne, tak ako ja za posledných sedem osem rokov, keď moja každodenné ranné dilemu bolo, či si sám oblečiem ponožky, alebo sám vstanem bez podpery. „


Máte záujem o vstupné vyšetrenie na našich pracoviskách? Využite pohodlný systém online E-konzultácie!

Bolesť chrbta zasahuje do všetkých stránok života - s návštevou odborníka je preto dobré neváhať! Ak je príčina bolesti dostatočne skoro a správne diagnostikovaná, včasné zahájenie liečby znamená jednoznačne efektívnejšie a trvalejšie výsledok. Umožňuje rýchlejšie zotavenie pri prvých vážnejších prejavoch a môže viesť k oddialeniu prípadného návratu ťažkostí v neskoršom období. Odošlite vyplnený formulár online E-konzultácie a my Vás budeme v čo najkratšom čase telefonicky kontaktovať späť.

Bezplatná E-konzultácia