MUDr. Róbert Rapčan predstaví kryotechniky v Emirátoch

719 | 2 min

MUDr. Róbert Rapčan, PhD., MBA, FIPP, medicínsky riaditeľ EuroPainClinics, predstaví ako lektor formou online vysielania praktické využitie kryoablačných techník v intervenčnej liečbe bolesti chrbtice a kĺbov na medzinárodnom kadaverovom workshope „Spinal Interventional Pain Management“, ktorý prebehne v dňoch 28. a 29. mája v Ajmanu v Spojených arabských emirátoch. Workshop sa organizuje pod záštitou Gulf Medical University, ktorá je jedna z najväčších lekárskych univerzít oblasti Stredného východu, a vzdelávaciej inštitúcie Gulf Pain School.

Vzdelávacia inštitúcia Gulf Pain School sa zameriava na zlepšovanie znalostí, komunikačných zručností a intervenčných kompetencií lekárov zaoberajúcich sa liečbou pacientov s chronickou bolesťou. Inštitúcia spolupracuje s Leicester Pain Education and Training vo Veľkej Británii a jej vzdelávacie programy vychádzajú z učebných osnov prestížnej britskej Royal College of Anaesthestists (RCOA).

Gulf Pain School Interventional kladie dôraz na multidisciplinárny prístup pri liečbe pacienta a jej workshopy a semináre určené expertom na liečbu bolesti radu špecializácií ako anestéziológia, reumatológie, ortopédia, myoskeletárna medicína, neurológia a ďalšie.

Z hľadiska špičkovej úrovne kvality výučby je vyhľadávaná najmä špecialistami na liečbu bolesti s FIPP (Fellow of Interventional Pain Management) a CIPS (Certified Interventional Sonologists) certifikáciami, udeľovanými svetovou organizáciou World Institute of Pain.