EuroPainClinics Horský beh Bardejov 2024

89 | 3 min

Druhá májová sobota bola pre EuroPainClinics, tento rok už piatykrát, spojená s výnimočnou športovou udalosťou „Horský beh Bardejov“, ktorá preveruje športovú zdatnosť a bežecké limity pretekárov v krásnom prostredí východoslovenských Nízkych Beskýd v okolí Bardejova a Bardejovských kúpeľov. Na štartovaciu čiaru sa tento rok postavilo celkom 336 bežcov!

Preteky určené pre všetkých nadšencov behu v horskom teréne z radov profesionálov i amatérskych športovcov organizuje záujmové združenie EPC Pro Health Team na čele s MUDr. Róbertom Rapčanom a občianske športové združenie Bar Ran Bardejov na čele s Mgr. Peterom Sidorjakom. Pripravené sú dve hlavné trasy – náročný krosový polmaratón s dĺžkou 22 kilometrov a prevýšením 1000 metrov, ktorý vedie cez Bardejovské kúpele, Zborovský hrad a najvyššiu horu Bardejova – Stebnickú Maguru. Druhá trasa, sedmikilometrová kúpeľná sedmička s prevýšením 800 metrov, vedie okolím Bardejovských kúpeľov. K pretekom patria aj obľúbené juniorské behy, kde si na svoje, vrátane sladkej odmeny, prídu všetky prítomné deti.

Pre preteky, ktoré sa z roka na rok tešia stále väčšej obľube, je charakteristická pravá športová atmosféra, kde prirodzene nechýba adrenalín a nervozita, a kde predovšetkým panuje skvelá a pohodová nálada komunity športovcov, ktorá si s nadšením užije príjemnú udalosť spojenú s pohybom a dobrým pocitom „robiť niečo pre svoje zdravie“. Sprievodný program prebieha v réžii moderátora, ktorý sa stará o pravú zábavu. V tomto roku sme s potešením v tejto úlohe opäť privítali Ondreja Kandráča, obľúbeného slovenského moderátora, hudobníka, skladateľa a primáša populárnej folklórnej východoslovenskej skupiny Kandráčovci.

Absolútnym víťazom pretekov sa stal Pavol Orolin z klubu TATRAGOAT Slovakia, ktorý krosový polmaratón zvládol vo fantastickom čase 1:40:01. Najrýchlejšou ženou na tejto trase sa stala Mirka Polaščíková z Klubu bežcov Stropkov s časom 2:06:38.

Kompletné výsledky pretekov a fotogalériu nájdete na webových stránkach tu

Ďakujeme všetkým pretekárom za účasť a ich priazeň. Poďakovanie za perfektnú organizáciu akcie patrí hlavným partnerom a organizátorom závodu EPC Pre Health Team a Bar Ran Bardejov, rovnako ako aj všetkým ďalším partnerom a sponzorom: Muštáreň U3G Janovce, Berhet Bardejov, R-Clinic Cosmetic Bardejov, Bardejovské kúpele, TOPA SPORT, SAL a STADA.

Budúci rok sa v Bardejovských kúpeľoch opäť tešíme na stretnutie!

Foto: archív EuroPainClinics, archív Bar Ran Bardejov, Karol Lenart, Martin Vasilišin