EuroPainClinics Horský beh Bardejov 2023

383 | 4 min

V sobotu 13. mája sa uskutočnil štvrtý ročník Horského behu Bardejov, behu pre zdravie a pre všetkých, ktorí radi čelia bežeckým výzvam v teréne. Športové podujatie, ktorého hlavným partnerom a spoluorganizátorom je EPC Pro Health Team, sa z roka na rok teší stále väčšej popularite. Na štartovnú čiaru sa tento rok postavilo 315 pretekárov vrátane športových nadšencov z EuroPainClinics!

Účastníci Horského behu Bardejov 2023. Foto: Karol Lenart

V krásnom horskom prostredí Nízkych Beskýd sa v areáli reštaurácie Srdiečko v Bardejovských Kúpeloch pri registrácii zhromažďovali bežci všetkých vekových kategórií a atmosféra športového nadšenia i závodného napätia bola cítiť doslova na každom kroku. Slovom sprevádzal Ondrej Kandráč, obľúbený moderátor, a predovšetkým vynikajúci hudobník, skladateľ a primáš populárnej folklórnej skupiny Kandráčovci, ktorý sa po celý čas staral o príjemnú a živú zábavu.

Preteky zahájili hlavní organizátori MUDr. Róbert Rapčan za záujmové združenie EPC Pro Health Team a Peter Sidorjak za združenie BarRan Bardejov, ktorí predstavili športové dispozície závodu a zoznámili pretekárov s organizačnými pokynmi. Na trasu krosového polmaratónu na 22 km s prevýšením 1000 m cez Bardejovské Kúpele, hrad Zborov a horu Stebnická Magura sa vydalo 109 pretekárov. Druhú trasu, 7 km dlhú „kúpeľnú sedmičku“ s prevýšením viac ako 180 metrov, si zvolilo 112 bežcov a bežkýň.

Posledné okamihy pred štartovným výstrelom krosového pôlmaratónu. Foto: Karol Lenart

Zatiaľ čo dospelí pretekári čelili bežeckým výzvam horského terénu, v areáli štartoviska prebiehali juniorské preteky, na ktorých sa zúčastnilo 95 detí! Na všetkých detských trasách vládla skutočná zdravá bojovná súťažná nálada, za čo si všetky deti zaslúžili medailu aj sladkú odmenu.

Juniorských behov na niekoľko trás sa zúčastnila takmer stovka detí. Foto: Karol Lenart

Príjemná nálada vládla aj v čase čakania na pretekárov. Sprievodný program bol tradične tiež obohatený o prezentáciu produktov i ochutnávky sponzorov pretekov, ako ovocných muštov z Muštárne Janovce či piva z remeselného pivovaru Berhet Bardejov, čo mnohí hostia radi využili.

Organizátori pretekov MUDr. Róbert Rapčan, Ing. Peter Sidorjak a moderátor Ondrej Kandráč s absolútnymi víťazmi krosového pôlmaratonu: Sebastian Chlanda, Grupeto Gorlice, Lenka Ploščicová, Košice. Foto: Matúš Gmitter

Horský beh Bardejov sú preteky nielen o skvelých časoch a bežeckých osobných rekordoch, ale predovšetkým o radosti z pohybu, dobrého pocitu a príjemnej atmosfére pospolitosti. Avšak, aj tu ide samozrejme o výsledky! Víťazom krosového polmaratónu sa stal pretekár Sebastian Chlanda z GRUPETO Gorlice so skvelým časom a rekordom trate 1:44:23, ženskú kategóriu ovládla s časom 2:00:31 Lenka Ploščicová z Košíc. Čas iba 25:55 minút stačil ako prvému na zdolanie kúpeľnej sedmičky, pretekárovi Tomášovi Vaškovi z Kľušova, prvou ženou bola Simona Sabolová z Podhoran s časom 32:32. Celkové výsledné listiny sú na k dispozícii tu

Foto: Matúš Gmitter

Preteky prebehli vo veľmi príjemnej atmosfére a za plnej spokojnosti účastníkov i návštevníkov. Poďakovanie za skvelú organizáciu a hladký priebeh pretekom patrí hlavným organizátorom – záujmovému združeniu EPC Pro Health Team na čele s MUDr. Róbertom Rapčanom a občianskemu združeniu Bar Ran Bardejov na čele s Peterom Sidorjakom. Poďakovanie patrí tiež všetkým sponzorom a partnerom – Muštáreň U3G Janovce, Berhet Bardejov, R-Clinic Cosmetic Bardejov, Bardejovské Kúpele, TOPA SPORT a Lipka stredisko Bardejov.

Ďakujeme všetkým za účasť, blahoželáme k úspechom a pri výročnom piatom ročníku EuroPainClinics Horský beh Bardejov v budúcom roku sa tešíme opäť na videnie!

FOTOGALÉRIA

Vďaka skvelému moderátorovi Ondrejovi Kandráčovi vládla radosť z pohybu ešte pred pretekmi:)

Foto – zdroj: Karol Lenart, karollenart.sk
Foto 2, 5, 6, 8, 10, video: Matúš Gmitter