Ischias

Ischias (lumbago, úsad alebo „húser“

Ischias (lumbago, úsad alebo „húser“)

Sedací nerv je najväčším nervom v našom tele. Jeho funkcia je spojená s dolnými končatinami, bedrovou chrbticou a kosťou krížovou.

Ako sa bolesť prejavuje?

  • Zápal sedacieho nervu vyvoláva pichľavú bolesť vyžarujúcu cez zadok do dolnej končatiny až po prsty na nohách
  • Mravčenie, ochabnutie svalov dolnej končatiny až necitlivosť
  • Zhoršuje sa pri prudkých pohyboch, dlhodobom sedení, kašli
  • Často sa prejavuje úporná bolesť v dolnej časti chrbta a končatiny aj v noci

Čo je príčinou bolesti?

  • Príčinou tlaku na korene sedacieho nervu a vznik jeho zápalu býva najčastejšie vysunutá („vyskočená“) medzistavcová platnička.
  • Medzi ďalšie príčiny patria napr. svalový kŕč, dlhé sedenie v nepohodlnej pozícii, osteoartritída u starších osôb (vzácne), zápal niektorých svalov (napr. m.piriformis) alebo vznik väzivových zrastov (epidurálna fibróza) v epidurálnom priestore.

Prečo zvoliť pre svoju liečbu miniinvazívny a endoskopický výkon

Ako prebieha liečba na klinike EuroPainClinics

Základom liečby je precízna diagnostika bolesti chrbta, ktorá zahŕňa niekoľko typov diagnostických výkonov, ktorými lokalizujeme a identifikujeme príčinu – zdroj vašej bolesti. V prípade potreby stanovujeme v rámci liečebného plánu ďalší terapeutický postup s použitím miniinvazívnych a endoskopických výkonov vrátane špeciálnych funkčných stabilizačných cvičení. Viac informácií nájdete v sekcii Ako prebieha vstupné vyšetrenie

Liečba

Diagnostické výkony:

Miniinvazívne terapeutické výkony:

Máte záujem o vstupné vyšetrenie na našich pracoviskách? Využite pohodlný systém online E-konzultácie!

Bolesť chrbta zasahuje do všetkých stránok života - s návštevou odborníka je preto dobré neváhať! Ak je príčina bolesti dostatočne skoro a správne diagnostikovaná, včasné zahájenie liečby znamená jednoznačne efektívnejšie a trvalejšie výsledok. Umožňuje rýchlejšie zotavenie pri prvých vážnejších prejavoch a môže viesť k oddialeniu prípadného návratu ťažkostí v neskoršom období. Odošlite vyplnený formulár online E-konzultácie a my Vás budeme v čo najkratšom čase telefonicky kontaktovať späť.

Bezplatná E-konzultácia