Na základe štúdii bio-aktívne peptidy znižujú bolesť a podporujú obnovu kĺbových funkcií a tiež obnovu v oblasti šliach a väzov. Bio-aktívne peptidy PEPTYS tiež preukázali protizápalový účinok na chrupavku, kĺbovú tekutinu a mäkké tkanivá. V mieste aplikácie preukázali zvýšený obsah protizápalových látok a zníženie množstva zápalových látok. 

Výsledkom aplikácie bio-aktívnych peptidov PEPTYS  by mala byť silná úľava od bolesti, redukcia zápalu, posilnenie medzibunkovej tekutiny chrupaviek a kĺbov, uľahčujú obnovu správneho držania tela a pohybovej dynamiky, účinne prispievajú k celkovému zlepšeniu pohyblivosti kĺbov.

Bio-aktívne LW peptidy PEPTYS  po aplikácii cielene podporujú obnovu v určitých častiach tela. Tieto peptidy komunikujú s bunkami, za účelom zvýšenia výroby základných stavebných kĺbvoých materiálov, ako je kolagén. Kolagén je kľúčový pre regeneráciu a obnovu tkanív, takže PEPTYS môžeme predstaviť ako pomocníka, ktorý posilňuje prirodzený proces hojenia a obnovy, čím napomáha získaniu späť sily a vitality. 

Oproti kolagénovým injekciám, ktoré dodávajú kolagén priamo, LW peptidy podporujú prirodzenú produkciu kolagénu v tele a mieste vpichu. Tento prístup je považovaný za prirodzenejší, pretože zlepšuje vlastné opravné mechanizmy tela. Ich malá veľkosť je tiež kľúčová, pretože umožňuje ľahkú absorpciu a efektívne doručenie do cielených oblastí, ako sú tkanivá a kĺby.

PEPTYS sú teda komplexnou terapeutickou možnosťou pre pacientov trpiacich rôznymi stavmi pohybového aparátu, s dôrazom na individuálny prístup a dosiahnutie optimálnych výsledkov v liečbe.

Základné účinky terapie peptidmi PEPTYS:

 • Zníženie zápalu a bolesti
 • Posilnenie vnútro kĺbovej výplne
 • Regeneračný účinok
 • Ochrana chrupavky a spojivového tkaniva
 • Zlepšenie kĺbovej pohyblivosti

Účinok terapie peptidmi PEPTYS podľa miesta aplikácie:

Terapia pomocou PEPTYS predstavuje inovatívny prístup v oblasti liečby rôznych problémov s pohybovým aparátom. Je ideálnym riešením pre široké spektrum diagnóz a stavov, ktoré ovplyvňujú kĺby, šľachy a chrbticu:

 1. Kĺby: PEPTYS je účinný pri liečbe osteoartrózy, meniskových problémov, poškodenej chrupavky a väzov. Tieto terapeutické postupy sú zamerané na obnovu štruktúry a funkcie postihnutých kĺbov, čím sa znižuje bolesť a zlepšuje pohyblivosť.
 1. Šlachy: Pre problémy ako je skokanské koleno, problémy s Achillovou šľachou, tenisový lakeť alebo skákavý prst je terapia PEPTYS účinným spôsobom na zmiernenie bolesti a obnovenie pevnosti a elasticity postihnutých šliach.
 1. Malé kĺby: Terapia PEPTYS sa môže uplatniť aj pri liečbe menších kĺbov, kde sa riešia podobné problémy ako u väčších kĺbov, ako je napríklad artróza alebo zápal.
 1. Chrbtica: Bolesti a obmedzený pohyb spojené s chrbticou sú ďalšími oblasťami, kde môže terapia PEPTYS priniesť významné zlepšenie. Cieľom je podporiť obnovu tkanív a zmierniť zápalové procesy, čo vedie k zlepšeniu kvality života pacientov.

Ako výkon prebieha?

 • Prípravok PEPTYS sa podáva injekčne odborným zdravotníckym personálom. Lekár PEPTYS aplikuje sa za aseptických podmienok.
 • Zákrok sa vykonáva ambulantne podľa potreby pod kontrolou röntgenu (RTG) alebo ultrazvuku (USG), podľa potreby v lokálnej anestézii a v dĺžke trvania do 15 minút.
 • Výhodou výkonu je jeho vysoká účinnosť pri úľave od bolesti.
 • Nevzniká riziko sekundárnej bolesti, poškodenia ciev či tvorby jazvového tkaniva.
 • Výkon je bez hospitalizácie, rýchle zotavenie a návrat k bežným aktivitám.