Športový triumf MUDr. Miroslava Buriánka v Holandsku

1035 | 2 min

EuroPainClinics

Skúsený pretekársky matador a kmeňový člen záujmového združenia člen EPC ProHealth Team MUDr. Miroslav Buriánek dňa 14. septembra úspešne absolvoval Ironman Almere-Amsterodam, najstaršie preteky Ironman na starom kontinente. Obdivuhodná húževnatosť a plné športové nasadenie mu vynieslo zaslúžené športové vavríny!

Preteky Iron Man sú zaradené do série pretekov v dlhom triatlone Challenge Family a zahŕňa disciplíny plávanie na 3,8 km, cyklistiku na 180 km a 42 km beh.

Úvodná disciplína – plávanie – prebehla v príjemnej, osemnásť stupňovej teplote vody jazera Weerwater, ktorú Mirek Buriánek absolvoval za 1:23 hod. Trať druhej disciplíny nebola náročná čo do profilu, ale pre jej nekonečne dlhé roviny medzi veternými elektrárňami a pastvinami. Jedna z takmer na mape rovných častí mala 25 km. Rovinky s dĺžkou 5 až 10 km potom boli bežnou súčasťou dvoch okruhov s dĺžkou 90 km. Nemusíme pripomínať, aké je Holandsko veterné :). Na cyklistickej trati strávil Mirek celkovo 5:40 hod (priemer 32 km/hod).

Záverečný beh, ktorý bol vymeraný ako 6 × 7 km okruh okolo jazera Weerwater, bol už predovšetkým len bojom vôle než fyzickej pripravenosti :). Napriek kríze medzi osemnástym a tridsiatym kilometrom, keď sa náš borec podľa svojich pocitov doslova prepadal do „pekla“ dejín, zvládol úspešne dokončiť maratón za 4:12 hod.

Celkový čas 11:24 hodín sa tak stal jeho splneným snom. Otázkou zostáva, či ešte niekedy chce toto absolvovať? 🙂

Gratulujeme k skvelému výkonu a jednoznačne palec hore!