Nordenskiöldsloppet – výzva v bežeckom lyžovaní za polárnym kruhom

MUDr. Miroslav Buriánek, MBA, predseda predstavenstva EPC Health Invest SE, vyštartuje v sobotu 28. 3. 2020 o 6.00 na trať najdlhších pretekov v bežeckom lyžovaní na svete –  220 km dlhého Nordenskiöldsloppet z Purkijar do Jokkmokku.

Najdlhšie lyžiarske preteky na svete za švédskym polárnym kruhom majú svoju históriu datovanú od roku 1884, keď polárny bádateľ Adolf Erik Nordenskiöld so svojím tímom absolvoval neuveriteľne dlhú trasu na bežkách v rámci svojej polárnej expedície.

Preteky sú pre profesionálov, aj pre amatérov. Maximálny časový limit príchodu do cieľa je 30 hodín. Náš kolega Mirek Buriánek sa popri svojej práci venuje aktuálne v týchto dňoch i tvrdému tréningu. Trénuje pravidelne na skialpoch, bežkách a za zvýšením rýchlostných parametrov aj za svojím psím záprahom. Všetci mu srdečne držíme palce.

Na fotografiách ponúkame zopár záberov z jeho tréningov v Krkonošiach. Stanislav Holienčík, reprezentačný tréner slovenského bežeckého lyžovania, Mirkovi radí s tréningom a zároveň, čo je veľmi dôležité – pripravuje Mirkovi jeho tri páry pretekárskych lyží na rôzne teploty a podmienky.


Máte záujem o vstupné vyšetrenie na našich pracoviskách? Využite pohodlný systém online E-konzultácie!

Bolesť chrbta zasahuje do všetkých stránok života - s návštevou odborníka je preto dobré neváhať! Ak je príčina bolesti dostatočne skoro a správne diagnostikovaná, včasné zahájenie liečby znamená jednoznačne efektívnejšie a trvalejšie výsledok. Umožňuje rýchlejšie zotavenie pri prvých vážnejších prejavoch a môže viesť k oddialeniu prípadného návratu ťažkostí v neskoršom období. Odošlite vyplnený formulár online E-konzultácie a my Vás budeme v čo najkratšom čase telefonicky kontaktovať späť.

Bezplatná E-konzultácia