Lekári EuroPainClinics školili na workshope v škótskom Aberdeen

98 | 2 min

Medzinárodný kadáverový workshop intervenčnej liečby bolesti s účasťou našich špecialistov MUDr. Róberta Rapčana, FIPP, MBA, PhD., medicínskeho riaditeľa EuroPainClinics, a MUDr. L’ubomíra Poliaka, FIPP, ako prednášajúcich a školiteľov, prebehol v priestoroch Suttie Centre University Aberdeen v dňoch 30. a 31. mája.

Workshop ponúkol účastníkom v priebehu oboch dní intenzívnu výučbu zaplnenú prednáškami, ukážkami operácií – live cases a praktickým výcvikom s využitím röntgenovo a ultrazvukovo riadených postupov. Medzi hlavné témy teoretickej i praktickej časti patrila napríklad ultrazvukom vedené intervencie pri bolestiach dolného chrbta, anatómia fazetových a sakroiliakálnych (SI) kĺbov, denervácia bedrového facetového kĺbu, endoskopická rádiofrekvencia fazetových kl’bov a SI kĺbu a mnohé ďalšie.

MUDr. Róbert Rapčan sa vo svojej odbornej prednáške aj v rámci praktickej výučby zameral na tému denervácie basivertebrálneho nervu ako špecifické možnosti liečby ťažko liečiteľnej chronickej bolesti chrbta. MUDr. L’ubomír Poliak sa ako prednášajúci a inštruktor ujal výučby endoskopickej ablácie facetových kĺbov a denervácie sakroiliakálnych kĺbov.

Prezentácia aj inštruktáže našich lekárov sa stretli s veľmi aktívnym záujmom a pozitívnym hodnotením účastníkov. Odborné skúsenosti a zručnosti našich špecialistov ako mimoriadny prínos pre edukačnú skúsenosť lekárov vyzdvihol aj riaditeľ workshopu Dr. Saravana Kanakarajan, Consultant in Anaesthesia a Pain Medicine Kráľovskej nemocnice v Aberdeen.

MUDr. Rapčanovi a MUDr. Poliakovi ďakujeme za ich reprezentáciu a významnú edukačnú aktivitu v oblasti intervenčnej medicíny.