EuroPainClinics® pôsobí aktuálne aj vo Švédsku

1336 | 2 min

EuroPainClinics

EuroPainClinics® prostredníctvom svojej znalostnej platformy rozširuje svoju pôsobnosť do ďalších európskych krajín! Od polovice januára je odborným garantom spolupracujúceho pracoviska EuroPainClinics® Sverige vo švédskom univerzitnom meste Umeå.

Integrované centrum EuroPainClinics® Sverige je moderné klinické zariadenie na liečbu chronickej bolesti, ktoré sa ako jedno z mála zariadení v celom Švédsku orientuje na intervenčnú liečbu bolesti prostredníctvom miniinvazívnych a endoskopických výkonov. Klinika ponúka ambulantnú starostlivosť a operačné zákroky v rámci jednodennej chirurgie a zabezpečuje následnú rehabilitačnú liečbu v spolupráci s renomovanou klinikou Specialist Kliniken v Umeå. Dr. Lars Walén, vedúci lekár EuroPainClinics® Sverige, uvádza: „Vďaka najmodernejším liečebným technikám a bohatým klinickým skúsenostiam našich expertov na liečbu bolesti poskytujeme terapeutické riešenia a podporu všetkým, ktorí hľadajú úľavu od bolesti s cieľom udržať si aktívny a zdravý životný štýl.

Klinika EuroPainClinics® Sverige sa špecializuje na liečbu bolesti bedrovej chrbtice a určité typy bolesti hrudnej a krčnej chrbtice. Ponúka široké portfólio od miniinvazívnych terapeutických výkonov po pokročilé endoskopické operácie poškodených medzistavcových platničiek (endoskopická diskektómia), epidurálnych zrastov vznikajúcich po operáciách chrbtice v dôsledku tzv. failed back surgery syndrómu (epiduroskopia) či facetových kĺbov (endoskopická rizotómia). Všetky výkony poskytované v EuroPainClinics® Sverige vychádzajú z poznatkov medicíny založenej na dôkazoch (EBM, evidence base-medicine) a riadia sa medzinárodnými odporúčaniami SIS (Spine Intervention Society).

Umeå je hlavné mesto regiónu Västerbotten v severnom Švédsku, ktoré je charakterizované ako dynamicky sa rozrastajúce centrum kultúry, techniky, vzdelania a lekárskeho výskumu. Pre záujemcov o liečbu bolesti chrbta nielen z celého Švédska je preto z hľadiska dopravnej dostupnosti výhodou výborná lokácia integrovaného centra EuroPainClinics® Sverige v tesnej blízkosti medzinárodného letiska v Umeå.

www.europainclinics.se

epc-sverige

Foto: zdroj Specialist Kliniken, Umeå