EuroPainClinics Horský beh Bardejov už 7. mája

570 | 3 min

Druhý ročník terénneho behu v malebnom horskom prostredí Nízkych Beskýd v okolí Bardejova a Bardejovských kúpeľov sa uskutoční 7. mája. Športová udalosť privíta bežcov z radov amatérskych i vrcholových športovcov vo všetkých vekových kategóriách. Najväčšou výzvou je krosový polmaratón na 22 kilometrov.

Pandemická situácia uplynulých dvoch rokov nepriala skoršiemu termínu realizácie tejto významnej športovej udalosti, a preto pripomeňme, že v roku 2020 Horský beh Bardejov zaznamenal s takmer 300 registrovanými pretekármi a pretekárkami veľký úspech a pozitívnu odozvu.

Horský beh Bardejov 2020

Pripravené sú opät tri trasy tak, aby si pretekári mohli zvoliť náročnosť podľa svojich limitov a bežeckých schopností. Hlavná trasa A – krosový polmaratón na 22 km s 1000-metrovým prevýšením vedie cez hornatý terén nad Bardejovskými kúpeľmi, okolo zrúcaniny gotického Zborovského hradu a cez Stebnickú Maguru, najvyšší vrchol oblasti. Pohodová kúpeľová sedmička na 7 km s prevýšením 180 metrov kopíruje trasu nad Bardejovskými kúpeľmi. Trasa C zahŕňa niekoľko dráh od 50 do 1300 metrov, ktoré sú určené pre deti a juniorov.

Úlohy moderátora športovej udalosti sa ujme vzácny hosť – pán Ondrej Kandráč, umelecký riaditeľ, moderátor, spevák a primáš populárnej východoslovenskej folklórnej skupiny Kandáčovci. Pre víťazov sú pripravené hodnotné ceny a medaily, pre divákov aj sprievodný program po celú dobu pretekov.

Hlavnými organizátormi a usporiadateľmi sú EPC Pro Health Team, medzinárodné entuziasticko-recesívne športové združenie bývalých a budúcich športovcov s obmedzeným fyzickým, ale obrovským mentálnym potenciálom:) a BarRan Bardejov, dobrovoľné občianske združenie, ktoré združuje záujemcov o šport, najmä beh, cyklistiku a ďalšie lesnom a horskom prostredí. Závod ďalej podporili partneri: Bardejovské kúpele, R-Clinic, TOPA Sport, pivovar Berhet Bardejov a Muštáreň U3G Janovce.

Nezostáva než popriať, aby tohtoročná účasť bola hojná a všetci účastníci si deň plný adrenalínu, zážitkov a dobrého pocitu z vlastného športového výkonu patrične užili!

Viac o konaní závodu, fotogalérii z predchádzajúceho ročníka a program nájdete na webových stránkach www.epcrun.sk