EuroPainClinics Horský beh Bardejov 2022

795 | 4 min

Ďalší ročník „behu zdravia“ v malebnom pohorí slovenských Nízkych Beskýd v okolí Bardejova, ktorého hlavným partnerom a spoluorganizátorom je EPC Pro Health Team, prebehol prvú májovú sobotu. Výzva postaviť sa náročnému terénu a overiť si svoje športové limity prilákala viac ako dve stovky pretekárov a pretekárok všetkých vekových kategórií.


Hlavní organizátori Peter Sidorjak, Róbert Rapčan a moderátor Ondrej Kandráč pri začatí pretekov

Štartovné stanovište s registráciou pred reštauráciou Srdiečko pri hoteli Alexander v Bardejovských kúpeľoch zapĺňali od rána bežci z radov profesionálov, poloprofesionálov i amatérov vrátane hojného sprievodu. Všade tak panoval nielen čulý ruch a atmosféra plná športového adrenalínu, ale zároveň skvelá a pohodová nálada, umocnená vycibreným sprievodným slovom moderátora, ktorého role sa zhostil Ondrej Kandráč, skvelý hudobník, moderátor, skladateľ a primáš populárnej folklórnej východoslovenskej skupiny Kandráčovci.


Borci krosového polmaratónu krátko pred štartovným výstrelom

Športový riaditeľ závodu Peter Sidorjak pred štartom zopakoval propozície hlavných trás a organizačné pokyny, a potom sa už na štartovaciu čiaru postavila dvojstovka pretekárov. Krátko nato 127 pretekárov vybehlo na krosový polmaratón s trasou 22 kilometrov a prevýšením 1000 metrov cez Bardejovské kúpele, Zborovský hrad a najvyššiu horu Bardejova – Stebnickú Maguru. So štartovným výstrelom o chvíľu neskôr odštartovali bežci na sedmikilometrovú kúpeľnú sedmičku s prevýšením viac ako 180 metrov.


Na deti čakala medaila aj sladká odmena

Zatiaľ čo bežci zdolávali zákernosti terénu, v areáli štartového stanoviska prebiehali za veľkého nadšenia juniorské behy od 50 do 1500 metrov, ktoré všetkým deťom priniesli odmenu v podobe medaily a sladkej odmeny. V medzičase čakania na pretekárov mali prítomní hostia možnosť občerstvenia a ochutnávok produktov sponzorov závodu, ako čerstvých ovocných muštov alebo skvelé bardejovské pivá.

Po necelej polhodine od štartu sa už začali objavovať prví pretekári kúpelnej sedmičky so skvelými víťaznými časmi. Tohtoročný ročník Horského behu priniesol aj nové traťové rekordy. Absolútnym víťazom krosového polmaratónu sa stal Pavol Orolin (TATRAGOAT Slovakia) so skvelým časom 1:44:56, v kategórii žien si dobehla s časom 2:01:21 Jarmila Vitovičová (Čergov Run), ktorá túto trasu ovládla ako prvá už v roku 2020 Prvé miesta kúpeľnej sedmičky získali Tomáš Vaško, ktorý sedemkilometrovú trať zvládol za 27:22 a Antónia Mihalčinová, ktorá dobehla v symbolickom čase 33:33. Kompletné výsledky pretekov sú k dispozícii na odkaze webových stránok bez tu.

EuroPainClinics Horský beh Bardejov 2022 je minulosťou a veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa na jeho organizácii a realizácii podieľali – predovšetkým hlavným partnerom a organizátorom: záujmovému združeniu EPC Pro Health Team na čele s MUDr. Róbertom Rapčanom a občianskemu športovému združeniu Bar Ran Bardejov na čele s Peterom Sidorjakom. Poďakovanie patrí aj všetkým ďalším sponzorom a partnerom, kterými boli Muštáreň U3G Janovce, Berhet Bardejov, R-Clinic Cosmetic Bardejov, Bardejovské kúpele a TOPA SPORT.

TV záznam z pretekov môžete vidieť tu BTV – Správy Bardejov

Tešíme sa spoločne na štartové čiare ďalšieho ročníka EuroPainClinics Horský beh Bardejov!

Foto: Karol Lenart – karollenart.sk


Ondrej Kandráč sa v úlohe moderátora staral o skvelú zábavu a pohodovú atmosféru

Okrem horského behu došlo aj na ľudové tance🙂

 

Pretekať tento rok prišla aj niekoľkonásobná majsterka Slovenska v maratóne Ingrid Petnuchová.