Kolumbijský vzpierač po operácii chrbta získal zlato na olympijských hrách v Riu

Svetový úspech na poli športovom a zároveň medicínskom zaznamenala tohtoročná olympiáda v Rio de Janeiro. Oscar Albeiro Figueroa Mosquera, vzpierač z Kolumbie, podstúpil v januári 2016 operáciu chrbta, pri ktorej bol odstránený bedrový výhrez (Disc FX). O niekoľko mesiacov neskôr v Riu potvrdil Mosquera svoju formu tým najlepším spôsobom – ziskom najcennejšie, olympijské zlaté medaily !

Operačný výkon vykonal Dr. Jorge Felipe Ramirez, priekopník endoskopické miniinvazívnej chirurgie v Latinskej Amerike, ktorému tiež kolumbijský športovec vo svojom prejave po vyznamenania prejavil svoje vďaka: „Doktor Ramírez, viete, že táto medaila je tiež Vaša“.

Tento príbeh je jedinečným dôkazom o unikátnosti endoskopických techník na chrbtici, ktoré pacientom umožňujú návrat ku každodenným aktívnym činnostiam, a dokonca k vrcholovým výkonom.

Gratulujeme!

Zdroj: Miklitz Medical Consulting, Germany
Viac informácií tu

d96e1f8a326963b9e461beea70992ae5

Zdieľať tento článok priateľom

Máte záujem o vstupné vyšetrenie na našich pracoviskách? Využite pohodlný systém online E-konzultácie!

Bolesť chrbta zasahuje do všetkých stránok života - s návštevou odborníka je preto dobré neváhať! Ak je príčina bolesti dostatočne skoro a správne diagnostikovaná, včasné zahájenie liečby znamená jednoznačne efektívnejšie a trvalejšie výsledok. Umožňuje rýchlejšie zotavenie pri prvých vážnejších prejavoch a môže viesť k oddialeniu prípadného návratu ťažkostí v neskoršom období. Odošlite vyplnený formulár online E-konzultácie a my Vás budeme v čo najkratšom čase telefonicky kontaktovať späť.

Bezplatná E-konzultácia