MUDr. Róbert Rapčan, Ph.D., MBA, FIPP – medicínsky riaditeľ EPC Health Invest SE

#

MUDr. Róbert Rapčan, Ph.D., MBA, FIPP, je popredný európsky špecialista pre miniinvazívnu a endoskopickú liečbu chrbta certifikovaný vo Švédsku, Veľkej Británii, na Slovensku a v Českej republike. Dlhodobo rozvíja trend implementácie miniinvazívnych a endoskopických techník a najnovších medicínskych technológií do klinickej praxe pracovísk EuroPainClinics a ako odborný medicínsky garant sa podieľa na ich kontinuálnom rozvoji na tuzemskej a medzinárodnej úrovni. Od roku 2013 je držiteľom prestížnej certifikácie FIPP (Fellow of Interventional Pain Practice) svetové inštitúcie World Institute of Pain (WIP). Od roku 2016 je menovaný do prestížne funkcie FIPP Examiner – člen skúšobnej komisie a examinátor medzinárodných skúšok FIPP.

Profesijná dráha MUDr. Rapčana je spojená s mnohoročnou pôsobnosťou v rade významných klinických pracovísk, kde zastával viacero kľúčových pozícií. Viac ako 16 rokov pôsobil vo Švédsku, predovšetkým v univerzitnej nemocnici Norrland v Umeå a General Hospital Hudiksvall. V rokoch 2005 až 2010 bol vedúcim lekárom oddelenia anestéziológie a intervenčné liečby bolesti v United Kingdom Specialist Hospital vo Veľkej Británii. V období 2008 až 2010 zastával funkciu medicínskeho riaditeľa nemocnice Shepton Mallet Treatment Centre.

MUDr. Rapčan sa intenzívne venuje odbornému publikovaniu a ako organizátor aj prednášajúci sa pravidelne zúčastňuje medzinárodných a tuzemských kongresov, sympózií a workshopov. Je recenzentom odborného časopisu Pain Medicine Ukraine.