Dr. Lars Walén, certifikovaný špecialista na intervenčnú liečbu bolesti

#

Dr. Lars Walén je certifikovaným špecialistom na miniinvazívnu a endoskopickú liečbu bolesti pre Švédsko, Nórsko a Veľkú Britániu. Je držiteľom magisterského titulu v odbore ultrazvukom navigovanej regionálnej anestézie a liečby bolesti. Patrí ku skupine popredných európskych expertov v oblasti liečby bolesti pomocou intervenčných techník pod röntgenovou a ultrazvukovou kontrolou. Špecializuje sa na oblasť intervenčnej liečby bolesti so zameraním na liečebné techniky miniinvazívnych a endoskopických výkonov. Pôsobí ako medzinárodný konzultant interdisciplinárnych lekárskych tímov v komplikovaných prípadoch spojených s chronickou bolesťou chrbta.

Klinická prax Dr. Waléna zahŕňa mnohoročné pôsobenie vo Fakultnej nemocnici Norrlands v Umeå a Sunderby v Luleå a v mnohých európskych centrách, napr. v Dánsku, Veľkej Británii a v Spojených štátoch amerických. V rokoch 2008 až 2009 pôsobil v Shepton Mallet NHS Treatment Centre v Shepton Mallet vo Veľkej Británii. Tu sa zaoberal najmä anestéziou pri chirurgických úplných výmenách kolenných a bedrových kĺbov, ďalej ortopedickou chirurgiou, chirurgiou chrbtice a všeobecnou chirurgiou.

Kontinuálne so svojou lekárskou profesiou sa Dr. Walén venuje výskumu a rozsiahlym vzdelávacím aktivitám. Je vedúcim lekárom spolupracujúceho pracoviska EuroPainClinics v Umeå, Švédsko.

Členstvo

  • Swedish Association of Anesthesia and Intensive Care (SFAI)
  • Scandinavian Society of Anesthesiology and Intensive Care Medicine (SSAI)
  • European Society of Regional Anesthesia and Pain Therapy (ESRA)