Dr. Anthony Hammond, FRCP, reumatológ, špecialista na intervenčnú liečbu bolesti

#

Dr. Anthony Hammond je medzinárodný odborník v odbore reumatológia a špecialista na liečbu bolesti. Jeho klinická prax zahŕňa pôsobnosť v prestížnych britských klinických zariadeniach, napr. Frenchay Hospital a Ham Green Hospital v Bristole, The Royal United Hospital and Royal National Hospital for polymyalgia Diseases v Bathu a vo Whipps Cross Hospital v Londýne. Dr. Hammond je predsedom predstavenstva v The Kent Institute of Medicine and Surgery (Kims) v Kente a ako reumatológ pôsobí v The Horder Centre of Arthitis, v Crowborough vo Veľkej Británii.
Paralelne s lekárskou praxou a výskumnou činnosťou, kde sa Dr. Hammond zaoberá najmä biologickou imunologickou terapiou reumatickej artritídy a artritických zápalov, je jeho záujmom intervenčná liečba bolesti. V tejto oblasti sa zameriava na miniinvazívne a endoskopické techniky liečby bolesti chrbtice, zaoberá sa tiež liečbou bolesti krčnej chrbtice vrátane syndrómu Whiplash, liečbou kĺbov a mäkkých tkanív.

Dr. Hammond je členom Spine Intervention Society (SIS) pre Európu, Stredný Východ a Áziu a inštruktorom kurzov SIS. Je Ako inštruktor vedie vzdelávacie kurzy intervenčných techník pre London Pain Forum, Birmingham Pain Course, Aberdeen University Pain Course a ďalšie organizácie. Dr. Anthony Hammond je autorom a spoluautorom niekoľkých desiatok odborných článkov a štúdií so zameraním na reumatoídnu liečbu a efektívne chirurgické techniky na chrbtici. Je pravidelným účastníkom a rečníkom mnohých medzinárodných kongresov a sympózií.