Dr. Anthony Hammond, FRCP

reumatológ – špecialista na miniinvazívnu a endoskopickú liečbu chrbta

Dr. Anthony Hammond je medzinárodný odborník v odbore reumatológia a špecialista na liečbu bolesti. Jeho klinická prax zahŕňa pôsobnosť v prestížnych britských klinických zariadeniach, napr. Frenchay Hospital a Ham Green Hospital v Bristole, v The Royal United Hospital and Royal National Hospital for Rheumatic Diseases v Bathe a vo Whipps Cross Hospital v Londýne. Dr. Hammond je predsedom predstavenstva v The Kent Institute of Medicine and Surgery (KIMS) v Kente a ako reumatológ pôsobí v The Horder Centre of Arthitis, v Crowborough vo Veľkej Británii.

Paralelne s lekárskou praxou a výskumnou činnosťou, kde sa Dr. Hammond zaoberá najmä biologickou imunologickou terapiou reumatickej artritídy a artrotických zápalov, je jeho záujmom intervenčná liečba bolesti. V tejto oblasti sa zameriava na miniinvazívne a endoskopické techniky liečby bolesti chrbtice, zaoberá sa taktiež liečbou bolesti krčnej chrbtice vrátane syndrómu Whiplash a liečbou kĺbov a mäkkých tkanív.

Dr. Hammond je členom Spine Intervention Society (SIS) pre Európu, Stredný východ a Áziu a inštruktorom kurzov SIS. Ako inštruktor vedie vzdelávacie kurzy intervenčných techník pre London Pain Forum, Birmingham Pain Course, Aberdeen University Pain Course a ďalšie organizácie. Je autorom či spoluautorom niekoľkých desiatok odborných článkov a štúdií so zameraním na reumatologickú liečbu a efektívne chirurgické techniky na chrbtici a pravidelným účastníkom a rečníkom mnohých medzinárodných kongresov a sympózií.

Členstvo

  • Spine Intervention Society (SIS)
  • The London Pain Forum (zakládající člen)
  • The Royal Society of Medicine ( v roku 1996 bol kráľovským lekárskym kolégiom zvolený na prestížnu pozíciu Fellow of the Royal College – FRCP )
  • The British Medical Association
  • The British Society for Rheumatology
  • The Royal Society of Medicine
  • Independent Doctors Federations
Zdieľať tento článok priateľom

Máte záujem o vstupné vyšetrenie na našich pracoviskách? Využite pohodlný systém online E-konzultácie!

Bolesť chrbta zasahuje do všetkých stránok života - s návštevou odborníka je preto dobré neváhať! Ak je príčina bolesti dostatočne skoro a správne diagnostikovaná, včasné zahájenie liečby znamená jednoznačne efektívnejšie a trvalejšie výsledok. Umožňuje rýchlejšie zotavenie pri prvých vážnejších prejavoch a môže viesť k oddialeniu prípadného návratu ťažkostí v neskoršom období. Odošlite vyplnený formulár online E-konzultácie a my Vás budeme v čo najkratšom čase telefonicky kontaktovať späť.

Bezplatná E-konzultácia